DRUHÝ ROČNÍK HUBERTA JE ZA NÁMI

V sobotu 13. 10. 2012 se na Dětském ranči konal druhý ročník Hubertovy jízdy. Závody jsme pořádali ve spolupráci s panem Josefem Hlouškem a jeho Satan Ranchem a jejich součástí byly i netradiční disciplíny Cross trail a lasování na umělého býka.

Hubertova jízda má podobu hromadné vyjížďky po okolní přírodě a tradičně symbolizuje ukončení jezdecké sezóny. Všichni „Huberťáci“ na ranči byli opravdu rádi – počasí vyjížďce přálo a na závody se sjelo úctyhodných 53 koní. Po té, co byli jezdci dekorováni stužkou, sjeli se na slavnostní nástup, který uvedl ředitel Dětského ranče pan Josef Dudek. Všem popřál příjemnou a bezpečnou jízdu a pak už se mohlo vyrazit do přírody.

      

Dlouhá projížďka končila opět na ranči, kde si všichni dopřáli oddech a něco dobrého na zub. Brzy nato začal odpolední program. Jeho součástí byl i Cross trail, při němž trať simuluje přírodní podmínky, nerovnosti a překážky na uměle vybudovaném prostranství pastviny. Tento závod, v němž šlo především o čas, se jel v daných podmínkách v Moravskoslezském kraji vůbec poprvé. Následovalo lasování na imitaci býka. Jezdci tak předvedli, jak se umějí ohánět lasem přímo z koňského hřbetu.

Disciplín se účastnily i děti z Dětského ranče. Obstály na výbornou a náš nejmladší zástupce se dokonce umístil mezi nejlepšími. Vítězové „Huberťačky“ a „Huberťáka“ byli odměněni trofejemi, poháry a věcnými cenami.

      

Celý den se díky počasí, hojné účasti jezdců i kvalitně připravenému závodu opravdu povedl. Velké díky patří všem, kteří se na jeho organizaci podíleli (panu Josefu Dudkovi, panu Antonínu Schwarzovi, Josefu Hlouškovi i panu Pavlu Plačkovi za pomocnou ruku při stavbě trati). Již nyní Vás zveme na další ročník Hubertovy jízdy. 

Další fotografie najdete na těchto odkazech: Hubert 1...Hubert 2...